facebook youtube instagram
Kochamy tworzyć wydarzenia z klimatem. Zapraszamy was na nasze wyjątkowo „kulturalne” zawody do Cichowa – zapraszamy na Triathlon Soplicowo
Będziecie mogli zmierzyć się na dystansach 1/4 i 1/8 IM, zarówno indywidualnie jak i w sztafetach. Nie zapomnimy również o najmłodszych sportowcach dla których tradycyjnie zorganizujemy Junior Crossduathlon Soplicowo, a już w piątek 17 czerwca zapraszamy wszystkich miłośników biegania i marszu Nordic Walking na Bieg Filmowe Soplicowo na 5km
O Cichowie mówi się dziś, że to najbardziej filmowa miejscowość w Polsce. 24 lata temu, latem 1998 roku Andrzej Wajda rozpoczął zdjęcia do Pana Tadeusza – filmu , który jest adaptacją epopei, którą zna każdy Polak. W 1999 roku wybudowany przez górali folwark Soplicowo trafił wprost z planu filmowego niedaleko Józefowa pod Warszawą do malutkiego, urokliwego Cichowa w gminie Krzywiń, w województwie wielkopolskim. Ta filmowa dekoracja do adaptacji poematu Adama Mickiewicza jest prawdziwym scenograficznym majstersztykiem Allana Starskiego.
Słynny scenograf stworzył Mickiewiczowskie Soplicowo na wzór autentycznych gospodarskich zabudowań z początku dziewiętnastego wieku.
Folwark z filmowej superprodukcji Andrzeja Wajdy stanął w pięknym miejscu – nieopodal morenowego jeziora otoczonego lasem, tuż przy starym sadzie. I to właśnie tutaj, w filmowym folwarku umiejscowimy dla Was metę.
📖„Wtem ” Hajże na Sopliców” ! wpada szlachta hurmem,
Obstępuje dwór wkoło i bierze go szturmem…”
Pan Tadeusz , Księga VIII
Kto planuje zdobyć Soplicowo w tym roku ? Wystarczy popłynąć, pojechać i pobiec !
Jeśli jeszcze nie macie planów na 18 czerwca 2022 , to proponujemy nie zwlekać !
Szturmem do Cichowa, gmina Krzywiń !
A ,że szturmem nie można w pojedynkę , zapraszamy więc całymi rodzinami i teamami !👣👨‍👩‍👧‍👦💑👫👯‍♀️🏃‍♀️🏃‍♂️🚴‍♀️🚴‍♂️
I niech Cicho o was nie będzie ❗️
Więcej informacji : www.triathlonsoplicowo.pl
 
created by e-studio17.pl | all rights reserved!