OPIS IMPREZY

 CHAMPIONMAN DUATHLON logo 2019_1

ChampionMan Duathlon Czempiń 2022

Szósta edycja największych zawodów duathlonowych w Polsce.

MISTRZOSTWA POLSKI W DUATHLONIE NA DYSTANSIE ŚREDNIM

Drodzy zawodnicy

W dniu 07.05.2022 roku po raz szósty spotkamy się podczas zawodów ChampionMan Duathlon Czempiń.

Czempińskie zawody to najbardziej prestiżowa i największa tego typu impreza w Polsce.

W 2022 roku po raz trzeci przeprowadzone zostaną Mistrzostwa Polski w Duathlonie na Dystansie Średnim 10km biegu-60km na rowerze i 10 km biegu.

Mistrzostwa odbywać się będą w kategorii open (zawodnicy Pro i amatorzy) a także wśród najlepszych amatorów w swoich kategoriach wiekowych, gdzie będzie prowadzona klasyfikacja wiekowa co 5 lat. Oczywiście nie zabraknie także lokalnych kategorii w których wyłonieni zostaną Mistrzowie i Mistrzynie Powiatu Kościańskiego oraz Gminy Czempiń.

Championman Duathlon Czempiń 2022 to oczywiście nie tylko mistrzostwa Polski na Dystansie Średnim, to tradycyjnie także Sprint (5km biegu-20km biegu-2,5km biegu) i zawody duathlonowe dla dzieci Coccodrillo ChampionKids Duathlon.

Championman Duathlon Czempiń od początku jest wyjątkowy na polskiej scenie multisportowej. W roku 2016 w Czempiniu po raz pierwszy w naszym kraju, zorganizowaliśmy zawody duathlonowe na dystansie 10km bieg-60km rower-10km bieg , w konwencji bez draftingu . Dodatkowo został rozegrany dystans Sprint (5km bieg-20 km rower-2,5 km bieg) .Wówczas w obu dystansach wystartowało prawie 400 osób. Liczba ta była imponująca w porównaniu z innymi, szosowymi duathlonami organizowanymi wówczas w Polsce. Do współpracy zaprosiliśmy legendę polskiego triathlonu –Jerzego Górskiego, który jest z nami do dziś, wspiera nas organizacyjnie i wita na mecie każdego Championmana.

Rok 2017 przyniósł dalszy rozwój imprezy i stała się ona wręcz kultowa w środowisku sportowym. Zawody odniosły ogromny sukces i potwierdziły, że Championman jest bardzo popularny wśród zawodników z całej Polski. Jak się okazało były to największe zawody duathlonowe jakie dotychczas odbyły się w Polsce i jedne z większych w Europie. Łącznie w zawodach dla dorosłych i dzieci wystartowało prawie 900 osób !

W roku 2018 Championman ugruntował pozycje największego i najlepiej zorganizowanego duathlonu w Polsce, a 1200 osób które wystartowało w zawodach dla dorosłych i dzieci plasował Championmana wśród największych imprez duathlonowych na świecie przewyższając liczebnością uczestników, większość tak prestiżowych zawodów duathlonowych, jakim są zawody z serii POWERMAN, czyli duathlonowego odpowiednika Ironmana w triathlonie. Mimo dużej ilości zawodników udało się zachować piknikową i rodzinną atmosferę zawodów z wieloma atrakcjami dodatkowymi: koncerty miejscowych wykonawców, projekcja filmu „ Najlepszy” i spotkanie z Jerzym Górskim. Expo, Koncert zespołu Luxtorpeda.

Rok 2019 i czwarta edycja zawodów Championman Duathlon Czempiń na zawsze zapisała się w kartach historii polskiego multisportu. Pierwszy raz bowiem w historii, odbyły się w Polsce Mistrzostwa w duathlonie na Dystansie Średnim w konwencji bez draftingu (zakaz jazdy na etapie rowerowym w grupie).

Było to także odwołanie się do historii duathlonu w ogóle, ponieważ właśnie na podobnym dystansie odbyły się pierwsze Mistrzostwa Świata w duathlonie, które miały miejsce w Stanach Zjednoczonych w 1990 roku, w Palm Springs, wówczas było to 10km -62km- 10 km . Zwyciężył w nich Amerykanin Keny Sousa – pierwsza wielka gwiazda wśród multisportowców.

W Czempiniu pierwsze historyczne tytuły mistrzowskie na dystansie średnim bez draftingu po wspaniałej walce zdobyli Łukasz Kalaszczyński i Małgorzata Otworowska.

Kończąc zmagania podczas Championmana w 2019 roku, w najczarniejszych myślach  nie sądziliśmy, ze przyjdzie nam czekac 2,5 roku do kolejnej imprezy, a jednak jak wszyscy wiemy rok 2020 przewrócił świat do góry nogami także nam. Przyszła więc walka o przeprowadzenie zawodów w trudnych czasach pandemii. Kilkakrotnie przegraliśmy bitwę i byliśmy zmuszeni przekładać zawody. 18 września 2021 udało nam się zorganizować piątą jubileuszową edycję, która dała nam wszystkim doskonałą sposobność do spotkania się i przeżycia wspaniałej sportowej przygody.

Wierzymy, że szósta edycja dostarczy ponownie niezapomnianych wrażeń wszystkim startującym, a także rodzinom i kibicom.

Zapraszamy wszystkich serdecznie na Championman Dudathlon Czempiń 2022

Konrad Malicki Burmistrz Gminy Czempiń

Izabela i Piotr Lisieccy PonoKai Sport & Event

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NASZYCH ZAWODACH

ChampionMan Duathlon Czempiń - Król Duathlonu