facebook youtube instagram

W dniach 10-11.05.2024 roku po raz ósmy spotkamy się w Czempiniu na zawodach CHAMPIONMAN DUATHLON CZEMPIŃ.

Z ogromną radością i entuzjazmem zapraszamy Was, drodzy zawodnicy i zawodniczki, do udziału w ósmej edycji CHAMPIONMAN DUATHLON CZEMPIŃ, która odbędzie się w dniach 10-11 maja 2024 roku w malowniczym Czempiniu! Jest to nie tylko najbardziej prestiżowa, ale również największa impreza duathlonowa w Polsce, która każdego roku przyciąga najlepszych sportowców z całego kraju.

Z dumą ogłaszamy, że po raz piąty, Czempiń stanie się areną dla Mistrzostw Polski w Duathlonie na Dystansie Średnim. Przygotujcie się na ekscytujące wyzwanie, które obejmuje 10 km biegu, 60 km jazdy na rowerze i kolejne 10 km biegu. To niepowtarzalna okazja, by zmierzyć się z najlepszymi, zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów, w kategorii Open oraz wśród najlepszych amatorów w różnych kategoriach wiekowych, z klasyfikacją co 5 lat..

Odkryjcie z nami magię duathlonu w Czempiniu, gdzie pasja do sportu łączy się z rywalizacją na najwyższym poziomie. Czempiński Championman Duathlon od lat zachwyca uczestników nie tylko doskonale przygotowanymi trasami, ale i niepowtarzalną atmosferą. Dołączcie do nas i zostańcie częścią tej wyjątkowej społeczności! Czekamy na Was z otwartymi ramionami, gotowi na sportowe emocje, które na długo pozostaną w pamięci. Do zobaczenia na starcie!

NASZA HISTORIA W SKRÓCIE

2023

 Championmen 2023 przeszedł do historii nie tylko ze względu na przepiękną pogodę, ale także przez niemiłosierny wiatr, który stanowił ogromne wyzwanie dla każdego z uczestników. Wśród emocjonujących momentów zawodów wyróżnił się Piotr Ławicki, który nie tylko przekroczył linię mety jako pierwszy na dystansie średnim, ale także pobił dotychczasowy rekord trasy, dostarczając widzom niezapomnianych wrażeń.  Równie emocjonująca okazała się rywalizacja wśród kobiet, gdzie Marta Łagownik i Agnieszka Jerzyk toczyły zacięty bój o zwycięstwo. Rekordowa frekwencja na CoccodrilloChampionKids (ponad pół tysiąca młodych sportowców) pokazała, Jak wielką pasją i zaangażowaniem odznaczają się najmłodsi uczestnicy duathlonu. Czempiń stał się miejscem wielkiego święta sportu, gdzie setki kibiców i rodziców wspierało młodych zawodników, świętując ich sukcesy i pasję do sportu.

2022

W siódmej edycji wydarzenia powróciliśmy do naszego ulubionego, majowego terminu, co znów pozwoliło nam cieszyć się wiosenną aurą w pełni jej uroku. Na starcie zawodów stanęło setki  zawodników i zawodniczek z całej Polski, wraz z kilkuset dziećmi, wszyscy gotowi do rywalizacji. Niezwykłym triumfatorem w kategorii Mistrza Polski w Duathlonie na Dystansie Średnim okazał się Igor Siódmiak, natomiast tytuł Mistrzyni Polski z dumą przyjęła Magdalena Lehnz. Po raz pierwszy w historii Championman Duathlon Czempiń, rozegrane zostały sztafety na obu dystansach. Zawody przekształciły się w spektakularne widowisko sportowe, przepełnione ogromnymi emocjami, rekordami tras i niesamowitą atmosferą sportowego święta. Było to wydarzenie, które nie tylko dostarczyło niezapomnianych wrażeń wszystkim uczestnikom, ale także pokazało, że Championman triumfalnie wrócił na właściwe tory. Celebracja pasji do sportu, wspólna radość i sportowa rywalizacja w najlepszym wydaniu – to wszystko sprawiło, że tegoroczna edycja była wyjątkowa. Można powiedzieć, że Championman wrócił na normalne tory !

2021

W 2021 roku, po serii niekończących się rozdziałów pandemii, musieliśmy dokonać niełatwej decyzji o przesunięciu naszych zawodów z majowej sielanki na wrzesień. I tak oto, 18 września, z nieukrywaną ekscytacją i nieco drżącymi sercami, ponownie rozpoczęliśmy nasze zmagania. Po raz pierwszy w historii Championmana  pogoda zdecydowała się na mały psikus – deszcz stał się naszym niespodziewanym gościem, wprowadzając absolutną nowość na naszych zawodach. Ale czy to nas zniechęciło? Oczywiście, że nie! Naszym zawodnikom nie brakowało hartu ducha. Z uśmiechem na twarzy i determinacją w sercu, przyjęli wyzwanie, jakie przyniosła im ta mokra niespodzianka. To był dzień pełen śmiechu, gdzie każda kałuża stała się nową przeszkodą do pokonania, a deszcz tylko dodał przygody do naszego sportowego święta. Championman Duathlon Czempiń 2021 udowodnił, że prawdziwi sportowcy to nie tylko ci, którzy przekraczają metę, ale także ci, którzy robią to z uśmiechem, bez względu na pogodę!

2020

Kończąc zmagania podczas Championmana w 2019 roku, w najczarniejszych myślach nie sądziliśmy, ze przyjdzie nam czekać 2,5 roku do kolejnej imprezy, a jednak jak wszyscy wiemy rok 2020 przewrócił świat do góry nogami także nam. Przyszła więc walka o przeprowadzenie zawodów w trudnych czasach pandemii. Przegraliśmy bitwę i dwukrotnie byliśmy zmuszeni przekładać zawody. Niestety nie udało się w 2020 roku zorganizować Championmana. Pełni nadziei patrzyliśmy w stronę kolejnego roku.

2019

Rok 2019 i czwarta edycja zawodów Championman Duathlon Czempiń na zawsze zapisała się na kartach historii polskiego multisportu. Pierwszy raz bowiem w historii, odbyły się w Polsce Mistrzostwa w duathlonie na Dystansie Średnim w konwencji bez draftingu (zakaz jazdy na etapie rowerowym w grupie). Było to także odwołanie się do historii duathlonu w ogóle, ponieważ właśnie na podobnym dystansie odbyły się pierwsze Mistrzostwa Świata w duathlonie, które miały miejsce w Stanach Zjednoczonych w 1990 roku, w Palm Springs, wówczas było to 10km -62km- 10 km . Zwyciężył w nich Amerykanin Keny Sousa – pierwsza wielka gwiazda wśród multisportowców.

Pierwszym Mistrzem Polski został Łukasz Kalaszczyński a Mistrzynią Małgorzata Otworowska.

2018

W roku 2018 Championman ugruntował pozycje największego i najlepiej zorganizowanego duathlonu w Polsce, a 1200 osób które wystartowało w zawodach dla dorosłych i dzieci plasował Championmana wśród największych imprez duathlonowych na świecie, przewyższając liczebnością uczestników, większość tak prestiżowych zawodów duathlonowych, jakim są zawody z serii POWERMAN, czyli duathlonowego odpowiednika Ironmana w triathlonie. Mimo dużej ilości zawodników udało się zachować piknikową i rodzinną atmosferę zawodów, z wieloma atrakcjami dodatkowymi: koncerty miejscowych wykonawców, projekcja filmu „ Najlepszy” i spotkanie z Jerzym Górskim. Expo, Koncert zespołu Luxtorpeda.

2017

Rok 2017 przyniósł dalszy rozwój imprezy, aż stała się ona wręcz kultowa w środowisku sportowym. Zawody odniosły ogromny sukces i potwierdziły, że Championman jest bardzo popularny wśród zawodników z całej Polski. Jak się okazało były to największe zawody duathlonowe jakie dotychczas odbyły się w Polsce i jedne z większych w Europie. Łącznie w zawodach dla dorosłych i dzieci wystartowało prawie 900 osób !

2016

W roku 2016 w Czempiniu po raz pierwszy w naszym kraju, zorganizowaliśmy zawody duathlonowe na dystansie 10km bieg-60km rower-10km bieg , w konwencji bez draftingu . Dodatkowo został rozegrany dystans Sprint (5km bieg-20 km rower-2,5 km bieg). Wówczas w obu dystansach wystartowało prawie 400 osób. Liczba ta była imponująca w porównaniu z innymi, szosowymi duathlonami organizowanymi w tamtym czasie w Polsce. Do współpracy zaprosiliśmy legendę polskiego triathlonu –Jerzego Górskiego, który jest z nami do dziś, wspiera nas organizacyjnie i wita na mecie każdego Championmana.

created by e-studio17.pl | all rights reserved!