OPIS IMPREZY

 

 

ikony_dystanse-opis-imprezy

Z dumą możemy ogłosić, że największe duathlonowe wydarzenie w Polsce odbędzie się w dniach 11-12 maja 2018 roku. Podobnie jak w roku 2017 zawody rozegrane zostaną na dwóch dystansach. W sobotę 12 maja 2017 r. wystartuje Dystans Sprint (5km bieg-20 km rower-2,5 km bieg) i oczywiście nasz koronny Dystans Długi (10 km bieg-60km rower -10 km bieg).

Natomiast piątek 11 maja 2018 r. to dzień, w którym swoje duathlonowe święto będą miały dzieci i młodzież startując w zawodach Coccodrillo ChampionKids Duathlon.

ChampionMan Duathlon Czempiń 2016 był wyjątkowy na polskiej scenie multisportowej. Po raz pierwszy w naszym kraju odbyły się zawody duathlonowe na dystansie 10-60-10 w konwencji bez draftingu. Impreza odniosła duży sukces. Łącznie wystartowało ponad 400 zawodników na wszystkich dystansach.

Rok 2017 przyniósł nam kolejne powody do niesamowitej dumy. Podwoiła się ilość zawodników, a łącznie ze startującymi w dziecięcym duathlonie było Was prawie 900 osób. Potwierdziło się, że ChampionMan Duathlon Czempiń to największe zawody duathlonowe w Polsce. Udało nam się zachować piknikową , rodzinną atmosferę zawodów. Poziom sportowy okazał się wyższy. Padły rekordy trasy na dystansie długim u kobiet i mężczyzn (Izabela Sobańska, Tomasz Spaleniak) oraz na dystansie sprint u mężczyzn (Robert Czysz)

Stworzyliśmy wspaniałe święto sportowe. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie ciężka praca wielu osób, wsparcie firm i instytucji, ogromne zaangażowanie Burmistrza Gminy Czempiń Konrada Malickiego i wszystkich pracowników Urzędu Gminy Czempiń. Dzięki bezinteresownej pracy służb mundurowych i wolontariuszy mogliście się czuć bezpiecznie. Dzięki mieszkańcom Czempinia i okolic, kibicującym Wam na każdym etapie waszych zmagań nie zabrakło pozytywnej energii. Dzięki wspaniałej grupie ChampionMan Team- pasjonatów których połączyła miłość do sportu wytworzyła się niesamowita atmosfera. I w końcu, dzięki Jerzemu Górskiemu, który od początku jest z Nami, a którego historię możecie poznać oglądając film „Najlepszy” lub czytając książkę o tym samym tytule. Jedno zdanie ,wypowiedziane przez Jerzego przed startem Dystansu Długiego podniosło motywację Wam Wszystkich: „Zamknijcie na moment oczy, i bardzo was proszę… proszę Państwa realizujcie swoje marzenia, każdy ma inne, wszystkiego dobrego” film z 2017 na którym Jerzy Górski wypowiada wspomniane słowa https://www.youtube.com/watch?v=1Rf5ro4taFs

Pragniemy żeby ChampionMan Duathlon Czempiń 2018 był właśnie realizacją marzeń. Marzeń o dokonywaniu w życiu czegoś ważnego dla siebie. O przełamywaniu swoich barier, pokonywaniu własnych słabości, przeżywaniu wspaniałych przygód. ChampionMan Duathlon Czempiń to zawody dla profesjonalisty i amatora, dla dzieci , młodzieży i dorosłych, dla całych rodzin.

DRODZY SPORTOWCY, ZAWODNICY, PRZYJACIELE

ZAPRASZAMY WAS DO CZEMPINIA z CAŁYMI RODZINAMI

DO ZOBACZENIA

Konrad Malicki Burmistrz Gminy Czempiń

 oraz

Piotr i Izabela Lisieccy PonoKai Sport & Event

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NASZYCH ZAWODACH

ChampionMan Duathlon Czempiń