facebook youtube instagram

ChampionMan Duathlon Czempiń Imprezą Roku 2022 !!!

W minioną sobotę , 14 stycznia w Warszawie odbyła się Gala Polskiego Związku Triathlonu podsumowująca rok 2022. W wydarzeniu udział wzięli zawodnicy, trenerzy, organizatorzy zawodów i sympatycy dyscypliny.

Na Gali wręczono m.in. nagrody dla najlepszych  zawodników i zawodniczek w rankingu grup wiekowych Polskiego Związku Triathlonu, zawodnika roku, najlepszego trenera oraz  najlepszej imprezy. Spośród wszystkich licencjonowanych imprez sportowych Polskiego Związku Triathlonu to właśnie CHAMPIONMAN DUATHLON CZEMPIŃ wygrał  !! Takiego wyboru dokonali w internetowym głosowaniu zawodnicy, trenerzy, organizatorzy i kibice.  ZOBACZ WYWIAD Z ORGANIZATOREM

„To naprawdę wyjątkowe  wyróżnienie-mówi Piotr Lisiecki pomysłodawca i organizator zawodów –  ta nagroda tym bardziej  zasługuje na uznanie, ponieważ z zawodami ChampionMan Duathlon Czempiń konkurowało wiele wydarzeń sportowych mających dłuższe tradycje i będących bardzo znanymi zawodami nie tylko w Polsce, m.in.  Enea IRONMAN Gdynia,  Enea IRONMAN 70.3 Poznań,  Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warszawa,  Triathlon Malbork, Susz Triathlon, Triathlon Rzeszów, JBLTriathlon Sieraków, Rumia Duathlon i wiele innych. Wiedzieliśmy, że nasze zawody są bardzo popularne wśród zawodników z całej Polski i że dużo osób może głosować na Championmana , ale kompletnie byliśmy zaskoczeni wygraną,   i gdy na Gali wyczytano właśnie naszą imprezę, nie mogliśmy ukryć emocji i łez wzruszenia. Ta prestiżowa nagroda  jest podsumowaniem naszej wspólnej wieloletniej pracy z miastem Czempiń , dzięki której można było utrzymać tak wysoki poziom zawodów.”

Wielu spotkanych na Gali zawodników podkreślało , dlaczego Championman jest wyjątkowy, dwie rzeczy się powtarzały : nieprawdopodobny i niespotykany na tego typu imprezach doping kibiców ( słynne już  na całą Polskę są strefy kibica zorganizowane przez nasze sołectwa na trasie rowerowej, a od ub. roku i biegowej) oraz bogata strefa finishera ( w którą całe serce wkłada Koło Gospodyń Wiejskich ze Słonina). Warto nadmienić że  od lat zawodnicy ścigający się na dystansie średnim na którym odbywają się Mistrzostwa Polski fragment etapu kolarskiego maja poprowadzony przez Powiat Śremski w Błociszewie gdzie całe sołectwo Błociszewo jest zaangażowane w organizację strefy kibica i punktu żywieniowego dla zawodników.

  Zawodnicy doceniają również szybką trasę rowerową , fantastycznych i zawsze uśmiechniętych Wolontariuszy  czy perfekcyjną organizację (od biura zawodów, przez strefę zmian do idealnie wymierzonych i zabezpieczonych tras). Każdy podkreślał, że czuć w Czempiniu wyjątkową atmosferę, że gdy wjeżdżają do miasta i widzą flagi, bilbordy , plakaty czy witacze to wiedzą , że to miasto żyje tą imprezą, że każdy napotkany mieszkaniec służył pomocą i zagadywał o wrażenia z zawodów.

W tym roku zawody odbędą się 12-13 maja 2023 roku. Będzie to siódma edycja imprezy i po raz czwarty odbędą się Mistrzostwa Polski w duathlonie na dystansie średnim 10km biegu-60 km na rowerze-10km biegu, Tradycyjnie będzie też rozgrywany dystans sprint 5km bieg-20km na rowerze-2,5km biegu oraz zawody duathlonowe dla dzieci Coccodrillo Championkids Duathlon Czempiń. Zapraszamy również do rywalizacji sztafet duathlonowych na obu dystansach.

 
created by e-studio17.pl | all rights reserved!