facebook youtube instagram

Od początku organizacji Championmana umożliwiamy start osobom niepełnosprawnym. W tym roku na Dystansie Sprint wystartuje wyjątkowa sztafeta, którą utworzą osoby po amputacjach. Chcielibyśmy abyście poznali naszych bohaterów, podopiecznych Orto-Punkt Jacek Sołtysiak pracownia ortopedyczna w Czempiniu.
Dzisiaj pierwsza z tych osób: Kacper Hała to cudowny osiemnastoletni chłopak z Pakosławia. 4 lata temu pomagając w pracach polowych uległ wypadkowi -noga młodego chłopaka została wciągnięta przez wirniki maszyny, miażdżąc mu ją i łamiąc. Straż, karetka, helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Liczyła się każda chwila, chłopiec stracił dużo krwi, jego stan był krytyczny. Walka o życie, którą stoczyli poznańscy lekarze udała się. Chłopiec przeżył ten tragiczny wypadek. Szybko jednak on, jak i jego najbliższa rodzina usłyszeli wyrok – amputacja kończyny.Lekarze musieli amputować nogę na wysokości uda. Czas po wypadku był bardzo trudny dla Kacpra i jego rodziców, tym bardziej, że był ” wulkanem energii „, bardzo aktywny sportowo, trenował piłkę nożną w klubie „Pogoń” Lwówek oraz podnoszenie ciężarów w klubie LKS Budowlani Nowy Tomyśl…
Dzisiaj Kacper doskonale sobie radzi, ma duży dystans do siebie i ogromne poczucie humoru.
Jak zapytaliśmy Kacpra czy po wypadku uprawiał jakiś sport odpowiedział : Tak, wędkowanie 
Championman będzie dla Kacpra pierwszym startem w zawodach po wypadku. Nie byłoby to możliwe, bez specjalistycznej protezy do biegania.
W tym tygodniu mieliśmy okazje obserwować pierwszą przymiarkę tej protezy i pierwsze kroki Kacpra najpierw w Czempiniu w siedzibie firmy Orto-Punkt, a potem na bieżni lekkoatletycznej.
Kacper zaczyna przygodę z duathlonem….Osiągaj Więcej !

created by e-studio17.pl | all rights reserved!