INFORMACJE

 
 

Zawody dla dzieci i młodzieży są nieodłącznym elementem czempińskiego święta duathlonu i podobnie jak w czterech poprzednich latach to właśnie starty dzieci i młodzieży otwierają największe zawodu duathlonowe w Polsce i jedne z największych w Europie!!!

Od pierwszej edycji sponsorem tytularnym ChampionKids Duathlon jest firma Coccodrillo– lider na poskim rynku odzieży dla dzieci i młodzieży.

Coccodrillo ChampionKids odbędzie się w piątek 12.05.2023 w godzinach popołudniowych

Na młodych zawodników czeka bogaty pakiet startowy z pamiątkową koszulką ufundowaną przez firmę Coccodrillo, a dla wszystkich którzy ukończą sportowe zmagania wyjątkowy medal na mecie.

Zaczynamy jak zawsze startami najmłodszych sportowców w wieku 1-2 lata (Kids 1) i 3-4 Lata (Kids2) W tych dwóch kategoriach najważniejsza jest zabawa i dla zachowania zasad fair play w tych kategoriach nie wyłaniamy zwycięzców. Wszystkie dzieciZwycięzcami. 

Nowość w porównaniu z poprzednimi edycjami. Tylko kategoria Kids 1 zaczyna swoje zmagania etapem rowerowym, a kończy biegiem. Kategorie  Kids 2 (3-4 lata) i Kids 3 (5-6 lat) będą już startowały w klasycznym duathlonie (bieg-rower-bieg) inaczej niż w poprzednich latach kiedy zaczynały zmagania od jazdy na rowerze, a kończyły biegiem

Zawodnicy z kategorii 2-6 będą startowali w klasycznym duathlonie czyli : bieg-rower-bieg. Chcemy żeby dzieci w wieku 3-15 lat uczył się, jak prawidłowo przebiegają zawody duathlonowe, dlatego też młodzi adepci multisportu  pozostawiają rowery i kaski w strefie zmian jeszcze przed rozpoczęciem zawodów. Tak więc zaczniemy biegiem (bez kasku, zakładamy go w strefie zmian, a po etapie rowerowym kask zdejmujemy i biegniemy do mety bez kasku ).

Drodzy najmłodsi sportowcy zapraszamy serdecznie na piątą już edycję Coccodrillo ChampionKids Duathlon Czempiń

Życzymy wspaniałej sportowej przygody.


COCCODRILLO 2022 HARMONOGRAM
COCCODRILLO 2022 DYSTANSE KATEGORIE

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NASZYCH ZAWODACH

ChampionMan Duathlon Czempiń