INFORMACJE

 
 

Zawody dla dzieci i młodzieży są nieodłącznym elementem czempińskiego święta duathlonu i podobnie jak w czterech poprzednich latach to właśnie starty dzieci i młodzieży otwierają największe zawodu duathlonowe w Polsce i jedne z największych w Europie!!!

Od pierwszej edycji sponsorem tytularnym ChampionKids Duathlon jest firma Coccodrillo– lider na poskim rynku odzieży dla dzieci i młodzieży.

Coccodrillo ChampionKids odbędzie się w piątek 17.09.2021 w godzinach popołudniowych

Na młodych zawodników czeka bogaty pakiet startowy z pamiątkową koszulką ufundowaną przez firmę Coccodrillo, a dla wszystkim którzy ukończą sportowe zmagania wyjątkowy medal na mecie.

Zaczynamy jak zawsze startami najmłodszych sportowców w wieku 1-2 lata (Kids 1) i 3-4 Lata (Kids2) W tych dwóch kategoriach najważniejsza jest zabawa i dla zachowania zasad fair play w tych kategoriach nie wyłaniamy zwycięzców. Wszystkie dzieciZwycięzcami. 

Dwie wspomniane kategorie Kids 1 i 2 a także Kids 3 kat (5-6 lat)będą zaczynały zmagania od jazdy na rowerze, a kończyły biegiem.

WAŻNE : dla Kategorii Kids 2 i 3 przygotowany zostanie, w okolicach linii startu tych kategorii- strzeżony parking- w którym można będzie rowerki  zostawić przed startem  już od godziny 13 tej.

Każde następne kategorie będą już startowały w klasycznym duathlonie czyli : bieg-rower-bieg. Chcemy żeby młodzi zawodnicy w wieku 7-15 lat uczyli się, jak prawidłowo przebiegają zawody duathlonowe, dlatego też młodzi zawodnicy pozostawiają rowery i kaski w strefie zmian jeszcze przed rozpoczęciem zawodów. Tak więc zaczniemy biegiem (bez kasku, zakładamy go w strefie zmian, a po etapie rowerowym kask zdejmujemy i biegniemy do mety bez kasku ).

Drodzy najmłodsi sportowcy zapraszamy serdecznie na piątą już edycję Coccodrillo ChampionKids Duathlon.

Życzymy wspaniałej sportowej przygody.


DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NASZYCH ZAWODACH

ChampionMan Duathlon Czempiń