INFORMACJE

 
 
 

Zawody dla dzieci i młodzieży są nieodłącznym elementem czempińskiego święta duathlonu i podobnie jak w trzech poprzednich latach to właśnie starty dzieci i młodzieży otwierają największe zawodu duathlonowe w Polsce i jedne z największych w Europie!!!

Od pierwszej edycji sponsorem tytularnym ChampionKids Duathlon jest firma Coccodrillo– lider na poskim rynku odzieży dla dzieci i młodzieży..

Coccodrillo ChampionKids odbędzie się w piątek 10.05.2019 w godzinach popołudniowych

Na młodych zawodników czeka bogaty pakiet startowy z pamiątkową koszulką ufundowaną przez firmę Coccodrillo, a dla wszystkim którzy ukończą sportowe zmagania wyjątkowy medal na mecie.

Zaczynamy jak zawsze startami najmłodszych sportowców w wieku 1-2 lata (Kids 1) i 3-4 Lata (Kids2) W tych dwóch kategoriach najważniejsza jest zabawa i dla zachowania zasad fair play w tych kategoriach nie wyłaniamy zwycięzców. Wszystkie dzieciZwycięzcami.

Dwie wspomniane kategorie Kids 1 i 2 a także Kids3 kat (5-6 lat)będą zaczynały zmagania od jazdy na rowerze, a kończyły biegiem.

Każde następne kategorie będą już startowały w klasycznym duathlonie czyli : bieg-rower-bieg i tu zmiana w porównaniu z poprzednimi latami. Chcemy żeby młodzi zawodnicy w wieku 7-15 lat uczyli się, jak prawidłowo przebiegają zawody duathlonowe, dlatego też młodzi zawodnicy pozostawiają rowery i kaski w strefie zmian jeszcze przed rozpoczęciem zawodów. Tak więc zaczniemy biegiem (bez kasku, zakładamy go w strefie zmian, a po etapie rowerowym kask zdejmujemy i biegniemy do mety bez kasku )

Drodzy najmłodsi sportowcy zapraszamy serdecznie na czwartą edycję Coccodrillo ChampionKids Duathlon.

Życzymy wspaniałej sportowej przygody.

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NASZYCH ZAWODACH

ChampionMan Duathlon Czempiń