OPIS ZAWODÓW

 
 

Zawody dla dzieci i młodzieży to nieodłączny elementem czempińskiego święta duathlonu i podobnie jak w sześciu poprzednich latach to właśnie starty dzieci i młodzieży otworzą najważniejsze duathlonowe wydarzenie roku 2023 jakim jest Championman Duathlon Czempiń !!!

Od pierwszej edycji sponsorem tytularnym ChampionKids Duathlon jest firma Coccodrillo– lider na poskim rynku odzieży dla dzieci i młodzieży.

Coccodrillo ChampionKids odbędzie się w piątek 12.05.2023 w godzinach popołudniowych ( dokładny harmonogram zawodów i startów dzieci w poszczególnych kategoriach podamy wkrótce )

Na młodych zawodników czeka bogaty pakiet startowy z pamiątkową koszulką ufundowaną przez firmę Coccodrillo, a dla wszystkich którzy ukończą sportowe zmagania wyjątkowy medal na mecie.

Coccodrillo ChampionKids to wyjątkowe zawody w samym sercu miasteczka duathlonowego Championmana:
 • święto dziecięcego duathlonu
 • największe zawody duathlonowe dla dzieci w Polsce – co roku pół tysiąca dzieci i młodzieży podejmuje to wyzwanie
 • najwyższy poziom organizacji zawodów multisportowych dla dzieci:
  •   hala sportowa, gdzie będzie mieściło się biuro zawodów  oraz cały teren zostanie w pełni udostępniony najmłodszym zawodnikom
  • w strefie zmian stojaki na rowery regulowane i dopasowane do dziecięcych kategorii
  • wolontariusze służący pomocą na każdym etapie zawodów
  • wyjątkowa strefa rodzinnej aktywności

Zaczynamy jak zawsze startami najmłodszych sportowców w wieku 1-2 lata (Kids 1) i 3-4 Lata (Kids2) W tych dwóch kategoriach najważniejsza jest zabawa i dla zachowania zasad fair play w tych kategoriach nie wyłaniamy zwycięzców. Wszystkie dzieciZwycięzcami. 

Kategoria Kids 1 zaczyna swoje zmagania etapem rowerowym, a kończy biegiem. Kategorie  Kids 2 (3-4 lata) i Kids 3 (5-6 lat) będą już startowały w klasycznym duathlonie (bieg-rower-bieg) .

 Również zawodnicy z kategorii 2-6 będą startowali w klasycznym duathlonie czyli : bieg-rower-bieg. Chcemy żeby dzieci w wieku 3-15 lat uczył się, jak prawidłowo przebiegają zawody duathlonowe, dlatego też młodzi adepci multisportu  pozostawiają rowery i kaski w strefie zmian jeszcze przed rozpoczęciem zawodów. Tak więc zaczniemy biegiem (bez kasku, zakładamy go w strefie zmian, a po etapie rowerowym kask zdejmujemy i biegniemy do mety bez kasku ).

Drodzy najmłodsi sportowcy zapraszamy serdecznie na piątą już edycję Coccodrillo ChampionKids Duathlon Czempiń

Życzymy wspaniałej sportowej przygody.


DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NASZYCH ZAWODACH

ChampionMan Duathlon Czempiń